Wśród zabiegów medycyny estetycznej dużym zainteresowaniem cieszy się od lat mezoterapia igłowa. Zobacz, na czym polega ta procedura i komu może pomóc!
Co to jest mezoterapia?
Termin jak mezoterapia jest związany z procedurą zaliczaną do kategorii medycyny estetycznej i dermatologii. Polega ona na wprowadzeniu w skórę substancji aktywnych. Dzięki temu, że są one stosowane właśnie w ten sposób, mogą zapewnić znacznie lepsze efekty niż w przypadku kosmetyków, które nakłada się na naskórek.
Mezoterapia może być prowadzona różnymi technikami, do których zaliczane są:
- mezoterapia igłowa – wykorzystuje się igły i strzykawki lub specjalne rodzaje kaniuli
- mezoterapia mikroigłowa – stosuje się wtedy specjalne rollery z igłami
- mezoterapia bezigłowa – stosuje się urządzenia, które zwiększają przepuszczalność skóry, na przykład prądy, ultradźwięki
Warto wskazać, że efekt mezoterapii nasila się właśnie przez nakłucia skóry, ponieważ powodują one aktywizację naturalnych procesów odnowy.
Jakie zastosowanie ma mezoterapia?
Zabieg jak mezoterapia jest przeznaczony do prowadzenia zabiegów o zróżnicowanych celach, między innymi do usuwania oznak starzenia i defektów skórnych, a także w celach anti-aging, czyli zapobiegania starzeniu się skóry.
Mezoterapia igłowa może być prowadzona na skórze twarzy, między innymi w okolicy oczu, ust, na policzkach, czole. Również stosowana jest ona na skórze ciała, między innymi na brzuchu, udach, pośladkach, wierzchach dłoni. Ponadto można prowadzić również zabieg na skalpie – skórze głowy.
Gdzie można skorzystać z mezoterapii igłowej?
Mezoterapia igłowa jest zabiegiem, który dostępny jest w gabinetach medycyny estetycznej oraz w wybranych gabinetach dermatologicznych.
Gdy planowana jest mezoterapia igłowa w Krakowie, w tym mieście można udać się do jednych z najlepszych gabinetów, które specjalizują się w medycynie estetycznej.
Wskazania do mezoterapii – kiedy warto?
Mezoterapia, jak wspomniano wcześniej, jest zabiegiem o szerokim zastosowaniu, który może być prowadzony w różnych obszarach. W jakich przypadkach warto zdecydować się na wykonanie takiej procedury?
Główne wskazania do zabiegu mezoterapii igłowej to:
- widoczne oznaki starzenia się skóry – zmarszczki, bruzdy, zwiotczenia, utrata jędrności, utrata owalu twarzy
- przebarwienia skórne – w tym przebarwienia po słońcu, przebarwienia pochodzenia hormonalnego
- problematyczna skóra – nadmiernie sucha, łuszcząca się, ale również tłusta, trądzikowa, mieszana
- cienie widoczne pod oczami
- nadmierne wypadanie włosów – włosy osłabione, łysienie
- nagromadzenie tkanki tłuszczowej – między innymi w rejonach jak podbródek, brzuch, uda, pośladki
- cellulit – skórka pomarańczowa widoczna na pośladkach, udach
- rozstępy na skórze
Jak odbywa się zabieg mezoterapii igłowej?
Tego typu procedura prowadzona jest przez lekarza medycyny estetycznej w odpowiednich warunkach higienicznych.
Przed przeprowadzeniem mezoterapii igłowej klient bierze udział w konsultacji z lekarzem, który wykonuje badanie jego skóry i poznaje jego oczekiwania związane z zabiegiem. Na tej podstawie może on następnie dobrać odpowiednie preparaty przeznaczone do wykonania zabiegu.
Podczas mezoterapii igłowej stosowane są różne rodzaje środków aktywnych, które określane są mianem koktajli. Zawierają one skoncentrowane substancje dedykowane do różnych typów skór i pomagające w niwelowaniu konkretnych problemów. Zawierają one między innymi substancje jak kwas hialuronowy, witaminy, wyciągi z roślin, aminokwasy, ceramidy.
W trakcie zabiegu lekarz wprowadza substancje aktywne w skórę za pomocą igły. Dla najlepszych efektów polecane jest skorzystanie z serii zabiegów.