Endermologia jest wszechstronną metodą, która może być stosowana zarówno na twarz jak i na ciało. Metoda ta działa zarówno antycellulitowo, odchudzająco jak również odmładzająco. Endermologia to nic innego jak masaż podciśnieniowy oddziałujący na tkankę łączną skóry.
Na czym polega zabieg endermologii?
Zabieg ten został opracowany już w 1986 roku. W Polsce stosowany jest on stosunkowo niedawno, ale mamy już kliniki które specjalizują się w wykonywaniu tego typu zabiegów.
Dzięki endermologii można osiągnąć jędrną skórę oraz sprawne ciało. Zabieg taki ma również działanie lecznicze ponieważ redukuje zastój żylny oraz limfatycznym, chroni przed żylakami. Endermologia jest mechanicznym masażem podciśnieniowym stymulującym tkankę łączną oraz pobudzającym metabolizm. Działa nawet w przypadku tkanki tłuszczowej która niekiedy jest oporna na dietę oraz ćwiczenia i trzeba pomóc jej rozbicie poprzez odpowiednią stymulację do produkcji włókien kolagenowych.
Zalety zabiegu endermologii to:
- redukcja bólu
- likwidacja obrzęków
- ujędrnianie
- oczyszczanie skóry
- odmładzanie
- leczenie ran oraz blizn
- leczenie zastojów żylnych oraz limfatycznych
- korzystne działanie w przypadku bólów kręgosłupa mięśni oraz stawów.
Efekty endermologii widoczne są już po kilku zabiegach. Z reguły jednak wykonanie jednego zabiegu nic nie da dlatego trzeba wykonać całą serię. Najczęściej wykonywanych jest około 10 zabiegów, jednak w przypadku niektórych osób konieczne może być wykonanie 15 a nawet 20 zabiegów. Jest to decyzja indywidualna zależności od oczekiwań oraz stanu skóry pacjentki.
Endermologia usuwa również toksyny co znacząco wpływa na poprawę nastroju jak również może przyspieszyć odchudzanie.
Przeciwwskazania do zabiegu endermologii
Jak każdy zabieg również endermologia mogą mieć pewne przeciwwskazania. Należą w tym przypadku do nich:
- zapalenie żył
- przepuklina brzuszna
- żylaki bolesne
- aktywna choroba nowotworowa
- duża ilość tłuszczaków.
- Zabiegu tego nie wykonuje się również u kobiet w ciąży oraz u kobiet karmiących piersią ale również u osób które przyjmują leki przeciwzakrzepowe.
W jaki sposób wygląda zabieg?
Zabieg przeprowadzany jest przy pomocy urządzenia o nazwie LPG posiadającego specjalną głowicę oraz komorę ssącą. Głowica składa się z rolek które zasysają fałd skórny i masują go z obu stron niezależnie od siebie wykonując w ten sposób drenaż limfatyczny. Przed wykonaniem zabiegu pacjent ubierany w specjalny kombinezon ściśle przylegający do ciała. Zabieg trwa około pół godziny. Koszt takiego zabiegu waha się od 50 do 200 zł w zależności od miejsca na ciele gdzie jest wykonywany. Cena również waha się od tego ile zabiegów będzie wykonywanych w serii.
Zabieg endermologii jest zabiegiem bezpiecznym oraz bezbolesnym. Świetnie radzi sobie z cellulitem tak nielubianym przez wiele kobiet. Bezpośrednio po zabiegu mogą pojawić się siniaki pajęczaki czy nawet żylaki dlatego też endermologii nie powinny korzystać osoby które mają dużą skłonność do zapalenia żył.
Warto powiedzieć osobie która będzie wykonywała zabieg o tym w jaki sposób zachowuje się skóra podczas zabiegów kosmetycznych, a pozwoli to uniknąć efektów ubocznych masażu podciśnieniowego.
Sama nigdy nie miałam dużego cellulitu, jednak nie byłam zupelnie przygotowana, na to co zastaną po ciazy Cellulit jaki mi się zrobił był przerażający… I nie spodzeiwała się tego, jak moja skora będzie wygladała. A wyglądała nie za ciekawie. Ćwiczyłam, stosowałam diete oraz piłam dużo wody i to nie pomagało. Dopiero endermologia dała efekty.